Uczniowie klas drugich poznają tajniki zawodu kolejarza

Pochmurna aura i niewiele ponad dziesięć kresek na termometrach nie przeszkodziły naszym drugoklasistom w przeżyciu fascynującej przygody na stacji rudzkiej wąskotorówki. To właśnie tam, w środę 25 października, poznawaliśmy kolejarski fach. Najpierw w tajniki kolejnictwa w bardzo przystępny, a zarazem atrakcyjny i nie pozbawiony poczucia humoru sposób, wprowadził nas sympatyczny pan kolejarz. Przekazana wiedza połączona z praktycznymi doświadczeniami na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Jak na prawdziwych adeptów kolejnictwa przystało, z ogromnym entuzjazmem wzięliśmy udział w zawodach drezynowych oraz odbyliśmy wiele kursów tym środkiem lokomocji. A to jeszcze nie koniec... Bo przecież pobyt na stacji kolejki wąskotorowej nie może odbyć się bez przejażdżki zabytkowym pociągiem. Tym razem maszynista zawiózł nas aż do rybnickich Stodół. Wracając, naszej uwadze nie umknął unoszący się dym nad rozpalonym ogniskiem, a na miejscu czekały jeszcze kiełbaski z bułkami i pyszna gorąca herbata. W tym momencie doceniliśmy (niezbyt sprzyjające nam rano) warunki atmosferyczne, bo ciepło ognia nam nie doskwierało, a przyjemnie ogrzewało. Gorący posiłek smakował zaś wyśmienicie. Z nową energią raz jeszcze oblegliśmy drezyny. Na sam koniec stanęliśmy przed niejedną rozterką w sklepiku z pamiątkami, ale to były przyjemne dylematy. Do domów wróciliśmy nie tylko z masą wrażeń, ale też z wieloma pamiątkami. W drodze powrotnej niektórzy już dopytywali o kolejną wycieczkę. Najpierw jednak podziękujmy naszym wychowawczyniom i pani pedagog za troskliwą opiekę oraz zorganizowanie tego wyjazdu.

A plany na następną wyprawę oczywiście już są! W najbliższym czasie jednak przygodę ze zdobywaniem wiedzy kontynuować będziemy w szkolnych murach.