Pierwszoklasiści laureatami ogólnopolskiego konkursu Planety Energii!

„Woda jako źródło bioróżnorodności” pod takim hasłem odbyła się 12. edycja programu Planeta Energii objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Od początku października uczniowie klas 1-3 z całej Polski mogli odkrywać świat bioróżnorodności i poznawać znaczenie wody w przyrodzie. Do udziału w 12. edycji programu zgłosiło swój udział ponad 470 nauczycieli. Wyzwanie podjęli również nasi uczniowie z klasy I a – uczestniczyli w zajęciach w oparciu o scenariusze z PlanetaEnergii.pl, w lekcjach w terenie, odwiedzili Rezerwat Przyrody Łężczok i wykonali wiele ciekawych zadań poznając otaczający nas świat poprzez zabawę. Wszystkie prace uczniów znalazły się w sprawozdaniu z realizacji lekcji i zachwyciły Jury, które nagrodziło naszych pierwszoklasistów wyróżnieniem. Znaleźć się w w gronie laureatówz całej Polski to duże osiągnięcie. Gratulacje dla naszych reprezentantów! Pierwszoklasiści otrzymali bio-pakietyzawierające m.in. domki dla jeży, hoteliki dla zapylaczy, budki lęgowe dla ptaków, budki dla nietoperzy i nasiona miododajnych roślin do zagospodarowania w przyszkolnej strefie bioróżnorodności. We wszystkich dotychczasowych edycjach Planety Energii udział wzięło około 300 tysięcy dzieci i 7 tysięcy nauczycieli. Do grona miłośników Planety Energii dołączyli nasi najmłodsi uczniowie- z energią do nauki i zabawy. Dbamy razem o naszą planetę!

wychowawczyni Sylwia Linek