Wspaniałe doświadczenia chemiczne w wykonaniu naszych uczniów

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność zorganizować pokaz doświadczeń chemicznych w ramach Tygodnia Nauki. Podczas tych zajęć uczniowie z klas 5a, 5c, 7a, 7b i 8a mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności z zakresu chemii, eksperymentując z zestalonym dwutlenkiem węgla. Profesjonalnie, jak prawdzi laboranci, wykonali szereg fascynujących doświadczeń, które pokazali uczniom młodszych klas.

Nasi młodzi naukowcy nie tylko napompowali balony i gasili świeczki bez dmuchania, ale także piłowali bez użycia piły, zaprezentowali pędzący pociąg z monetami. A wszystko to było poprzeplatane wiedzą z zakresu chemii i fizyki.

Z myślą o najmłodszych uczniach przygotowaliśmy również niezwykłe atrakcje, takie jak tworzenie piankowego potwora oraz duże bańki mydlane. Cała prezentacja była doskonałą okazją do nauki i zabawy, a wiadomości dotyczące właściwości i zastosowań dwutlenku węgla były przekazywane w sposób interesujący i przystępny dla wszystkich. Teraz już chyba każdy wie, co to sublimacja

Mamy nadzieję, że nasz pokaz spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, a zdobyta wiedza o właściwościach suchego lodu zostanie w pamięci naszych uczniów na dłuższy czas. ‍‍

Barbara Zapłata