„MOJE ZDROWIE, MOJE PRAWO” - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2024

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia 2024. Święto to ustanowione jest , aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia 7 kwietnia 1948 roku. W bieżącym roku ten dzień był obchodzony pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo” . Tegoroczny temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji. Nasza szkoła przyłączyła się do propagowania idei tego dnia. Przeprowadzono z uczniami wiele pogadanek na powyższe tematy, były akcje propagujące zdrową żywność oraz wodę. Podsumowaniem realizacji tych zadań był Szkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo” przeprowadzony w klasach 1-3 przez Annę Neuhof oraz Agnieszkę Grzybowską. Nad przebiegiem konkursu oraz pracą w komisji konkursowej czuwała także Jaoanna Trybańska.

Anna Neuhof, Agnieszka Grzybowska