Uroczystość Otwarcia Kompleksu Boisk „Orlik 2012”

Wyjątkowe Mikołajki w Nędzy

„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję” Te słowa Jana Pawła II stały się myślą przewodnią uroczystego otwarcia Kompleksu Boisk „Orlik 2012” przy ZSG w Nędzy.

Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor zgromadzonych gości otwarto pierwszy Orlik w gminie. Przecięcie biało-czerwonej wstęgi udostępniło doskonałe miejsce „do zagospodarowania czasu wolnego” dzieci i młodzieży. Słowa podziękowań skierowane zostały w stronę Pani Wójt, Radnych Gminy z Przewodniczącym na czele. Radosne okrzyki dzieciaków „Dziękujemy” wynagrodziły trud włożony w organizację i budowę „Orlika”. Swoją obecnością uroczyste otwarcie uświetnili Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, Starosta Powiatu Adam Hajduk, Wicestarosta Powiatu Andrzej Chroboczek, Wójt Gminy Nędza Anna Iskała, Przewodniczący Rady Gminy Gerard Przybyła, Specjalista ds. oświaty i sportu Edyta Szajt, Radni Gminy Nędza Jan Flut, Jan Francus, Marian Gzuk, Alicja Kowol, Rafał Lincner, Roman Marcol, Gizela Marondel, Krystian Okręt, Grzegorz Swoboda, przedstawiciel duchowieństwa ks Gotfryd Fesser, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół Jolanta Kupczyk i Gabriela Goldman, emerytowani dyrektorzy szkół Zbigniew Mużelak i Stefania Szklarz, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych Teresa Frencel i Teresa Ćwik prezesi klubów sportowych Ireneusz Białek i Roland Panek oraz przedstawiciel firm wykonawczych.

Po poświęceniu kompleksu boisk przez księdza G. Fessera w przemówieniu Pani Wójt powiedziała: „Długo przekonywano nas, że „Orlik” koło szkoły się nie zmieści, ale udało się i oto dzisiaj jest mikołajkowy prezent”. Na otwarcie zaproszono również Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, Minister Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas oraz Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera, którzy jednak ze względu na wcześniej podjęte zobowiązania nie mogli brać udziału w uroczystości. Wysłali jednak listy gratulacyjne oraz życzenia z okazji otwarcia kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Uczniowie również nie zapomnieli podziękować Pani Wójt - delegacja uczniów odczytała oryginalne słowa wdzięczności i wręczyła kwiaty, podczas, gdy reszta uczniów wołała: „dziękujemy, dziękujemy…”. W części artystycznej, pod batutą pani Iwony Tomiczek, uczniowie podkreślili radość oraz niecierpliwość do uaktywnienia swego sportowego ducha. Udane tańce cherrleaderek rozgrzały tłum uczniów i gości. Następnie odbyły się strzały inauguracyjne na bramkę, które wykonali Pani Wójt, Pani Dyrektor, Pan Poseł oraz uczennica klasy 6a. Do celności strzałów przyczyniły się głośne owacje uczniów i zgromadzonych gości.

W dalszej części imprezy rozegrano mecz: klasa sportowa kontra pracownicy ZSG, który zakończył się remisem (starsze pokolenie niczym nie ustępuje młodszemu.

Następnie odbył się turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Nędza.

Na tym zakończył się pierwszy dzień „eksploatacji” Orlika.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Zobacz jak powstawał Orlik:

Zobacz listy gratulacyjne Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas oraz Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera: