II miejsce Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie dla szkoły w Nędzy!

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

14 października podczas uroczystej akademii zostały oficjalnie wręczone nagrody dla klasy II a SP i wychowawczyni Sylwii Linek w Ogólnopolskim Konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Uczniowie w roku szkolnym 2014/2015 czynnie zaangażowali się w Program Edukacyjny "Aktywnie po zdrowie", którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów klas I-III, ale również do nauczycieli, opiekunów i rodziców. Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Konkurs był podzielony na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. Nasi uczniowie z pośród setek szkół zajęli dwukrotnie I miejsce oraz Grand Prix w klasyfikacji końcowej. Teraz nadszedł czas na podsumowanie całorocznej pracy. Skaner dla szkoły, laptop, dyplomy i upominki dla każdego ucznia to nagrody za wytężoną pracę. Uczniowie z dumą zaprezentowali się na szkolnej scenie odbierając nagrody i gratulacje.

S. Linek

Zobacz zdjęcia: